Jak urządzić kawalerkę? Pomysły na małe i funkcjonalne mieszkanie

Strefa wiedzy

Małe kawalerki od 20 do 30 m2 cieszą się niesłabnącą popularnością – zarówno wśród kupców, jak i najemców. Absolutnie nas to nie dziwi – koszt zakupu, a także remontu mieszkania rośnie wraz z powierzchnią, a wynajem małego mieszkania to doskonały sposób na oszczędności. Tym bardziej jest to zrozumiały trend, że coraz więcej osób przestaje przywiązywać tak duże znaczenie do dużych przestrzeni, które nie tylko generują koszty, ale również często są zbytkiem. Dla singla czy bezdzietnej pary, która i tak większość dnia spędza poza domem, mała i funkcjonalna kawalerka to rozsądny wybór. Jednak należy odpowiedzieć sobie na pytanie: jak urządzić kawalerkę, by była ona wygodna dla jej mieszkańców?

Aranżacja kawalerki powinna uwzględniać indywidualne potrzeby

Jeśli planujesz urządzać kawalerkę dla siebie, a nie na wynajem, koniecznie zbierz odpowiedzi:

  • Jak często przebywasz w mieszkaniu?
  • Jak często zapraszasz gości?
  • Czy pracujesz w systemie home office bądź hybrydowym?
  • Czy jesteś w stanie ograniczyć ilość rzeczy osobistych?

Pamiętaj jednak, że sytuacja życiowa może zmienić się w każdej chwili – np. możesz zmienić pracę na taką, która pozwoli Ci pracować zdalnie. Dlatego planując aranżację kawalerki, bądź elastyczny.

Jak urządzić kawalerkę, by była wygodna i funkcjonalna?

Urządzając kawalerkę, należy pamiętać o wydzieleniu stref. W pokoju będziesz wypoczywać po pracy, spać, jeść, przyjmować gości i być może pracować. Dlatego meble powinny być wielofunkcyjne lub modułowe. Wygodna sofa spełni funkcję spania i odpoczynku, a ławostół pozwoli wygodnie zjeść, wypić kawę i pracować przy komputerze.

Szukając odpowiedzi, jak urządzić kawalerkę, jednym z największych wyzwań jest organizacja przestrzeni do przechowywania. Z jednej strony nie możemy zagracać małego mieszkania meblami, z drugiej strony ubrania, książki, dokumenty i inne rzeczy osobiste muszą znaleźć swoje miejsce. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się meble na zamówienie – garderoby, podwieszane półki i inne rozwiązania dopasowane do wielkości powierzchni oraz układu poszczególnych pomieszczeń i ścian. Dobrym rozwiązaniem są podwieszane szafki, które nie zajmują powierzchni liczonej po podłodze.

Mogą niestety one optycznie zmniejszyć i tak małą kawalerkę, dlatego warto zastosować kilka trików, które optycznie je powiększą:

  • jasna kolorystyka – jasne kolory odbijają światło i sprawiają, że kawalerka zdaje się być nieco większa
  • lustra – oprócz lustra w przedpokoju warto wkomponować lustro w aranżację pokoju
  • dobre oświetlenie – jest ono kluczowe zarówno jeśli chodzi o optyczne powiększenie przestrzeni, jak i zapewnienie wnętrzu funkcjonalności, a użytkownikom komfortu
  • ograniczenie mebli – wielofunkcyjne meble ze schowkami na pościel, składane stoliki i krzesła ułatwiają aranżację kawalerki
  • rezygnacja z tradycyjnych drzwi – warto postawić na system drzwi przesuwnych zarówno drzwi do łazienki i drzwi między pokojem a kuchnią (jeśli pomieszczenia te są osobne)

Już wiesz, jak urządzić kawalerkę, by była ona funkcjonalna i wygodna dla Ciebie czy najemcy Twojego M. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą – drzwi barn doors to propozycja do kawalerki w stylu minimalistycznym, skandynawskim czy loftowym. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty.

Bądź pierwszy i oceń podstronę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wsyztkie komentarze są moderowane

Wyróżnione posty

Wczytaj więcej
x