Jak zaaranżować przytulny dom w stylu amerykańskim?

Strefa wiedzy

Styl amerykański to unikalne połączenie funkcjonalności, wygody i przytulności. Charakteryzuje się on przede wszystkim otwartą przestrzenią, naturalnymi materiałami oraz wyjątkowym poczuciem komfortu, jakiego doświadczają mieszkańcy domu urządzonego w stylu amerykańskim oraz ich goście. Przyjrzyjmy się, jak stworzyć przytulną aranżację domu w stylu amerykańskim?

Czym wyróżnia się styl amerykański we wnętrzach?

Styl amerykański we wnętrzach rozpoznawalny jest dzięki spójnemu połączeniu tradycji i nowoczesności, funkcjonalności i designu. To, co wyróżnia domy w stylu amerykańskim, to wygodne rozwiązania współgrające z modnymi, ciekawymi dodatkami. Również otwarta przestrzeń i duże przeszklenia, wpuszczające do domu dużo światła. We wnętrzach w stylu amerykańskim odnajdziemy więc klasyczne meble, wysokiej jakości sprzęt RTV i AGD, modne dodatki, a takie elementy wyposażenia, jak inteligentny system sterowania oświetleniem, jacuzzi w łazience czy basen w ogrodzie znakomicie podkreślą amerykański styl, w jakim zaaranżowano dom.

Aranżacja domu w stylu amerykańskim – przytulny, wygodny i nowoczesny

Urządzając dom w stylu amerykańskim, należy postawić na stonowane, ciepłe kolory – brązy, beże, pastele i biele będą prezentować się doskonale. Można dołączyć do nich jeden wyrazisty kolor, jednak wyłącznie w postaci subtelnych dodatków. W domu w stylu amerykańskim nie może zabraknąć także naturalnych materiałów – drewniane schody, parkiet, drewniane drzwi przesuwne oddzielające kuchnię od jadalni i jadalnię od salonu to rozwiązania, które w domu w stylu amerykańskim będą mile widziane.

Systemy drzwi przesuwnych pozwolą także w umiejętny sposób wydzielić przestrzenie, a jednocześnie nie zamykać jej na stałe. Gdy chcemy i potrzebujemy odseparować się od domowników, spędzających wolny czas w salonie, zrobimy to za pomocą stylowych drzwi. Na co dzień przestrzeń zostanie jednak otwarta – dokładnie tak, jak ma to miejsce w amerykańskich domach.Początek formularza

Przytulny charakter domu w stylu amerykańskim uzyskamy także dzięki dobrze zaplanowanemu oświetleniu. Stawiając na ciepłą barwę, podkreślimy zastosowane do aranżacji kolory. Lampy i żyrandole powinny łączyć nowoczesność z tradycją, a przede wszystkim powinny być dopasowane do pozostałych elementów wystroju wnętrza oraz dostosowane do potrzeb mieszkańców.

Dom w stylu amerykańskim to miejsce, w którym chce się odpoczywać, spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi – jest wygodny do życia i przyjemny dla oka.

Bądź pierwszy i oceń podstronę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wsyztkie komentarze są moderowane

Wyróżnione posty

Wczytaj więcej
x